Hobby závody Pavlov u Benešova 16.5.2009    

 

fotogalerie

 

Naši nejbližší koňští sousedé letos rozjeli sérii veřejných tréninků v parkurovém ježdění   o Pohár JK Chalupa na Pavlově.  Bližší informace jsou na  http://www.jkpavlov.estranky.cz.

 

Po drobném dohadování  na téma, kdo by rád jel na tento veřejný trénink na kterém koni, jsme udělali tu nejrozumnější věc – pojedou ty jezdkyně, které měly nejlepší docházku přes zimu, přestože jsou to začátečnice a se skákáním mají jen malé zkušenosti.

 

Velké holky byly nakonec uznalé a dopravily malým holkám koně po kopytě do Benešova.

 

Takže místo čtyř koní s licencovanými jezdkyněmi  nakonec startovaly dvě kobylky s dětmi.

Byly to bělka Lady s jedenáctiletou Kristýnou Slunskou – Kikinou a hnědka Hobby s dvanáctiletou Alexandrou Šperkovou – Sašou.

 

Lady není  kůň, o kterého by se parkuroví jezdci právě rvali. Skáče sice velmi pěkným stylem, ale pouze ty překážky, které se jí líbí a jen s tím jezdcem, s kterým to uzná za vhodné.

 Ale  Kikina si ji vybrala a tak jsme si řekli , že alespoň posbírá zkušenosti v cizím prostředí. Startovala s ní v parkuru do 60 cm a mimo jedné překážky, která se Ladyně nelíbila, ho celý čistě přeskákala. Na první „závody“ velmi pěkný výkon.

 

Hobby se Sašou zaperlila. Parkur do 60 cm absolvovaly čistě a po rozeskakování byly ze sedmnácti účastníků třetí. Tak jsme je přihlásili ještě do další soutěže, parkuru 80 cm. Tam skončily z 19-ti startujících na jedenáctém místě se čtyřmi trestnými body za shození překážky.