Hubertova jízda Lhota - Seč

25.10.2008

            V termínu již více než tradičním - tedy sobotu nejbližší datu 28. října - konala se i letos u nás Hubertova jízda. Tentokrát padlo rozhodnutí uspořádat ji dohromady s Žemličkovými, letitými a zasloužilými členy JK Arka a našimi kamarády.

Trasa tedy povede ze Lhoty do Seče, zde se má konat přestávka a pak zpět, na závěrečné hry a soutěže s večerním posezením v Seči.

            Sobotní ráno se probouzí do mlhy, ta se jen pomalu  zvedá, či spíš padá. Rozjasňuje se až kolem třetí odpoledne, ale neprší, nefouká a je vcelku příjemně, vzhledem k datu v kalendáři.

            Od 10 hodin se sjíždí účastníci a tak může být letošní rozloučení se sezonou zahájeno včas, pouze s malým, čtvrthodinovým zpožděním. Na trasu se vydává skupina asi 35 koní, kteří pronásledují dva jezdce, představující lišky. Jakmile se jeden z nich vynoří, vykřikne master  "Vidím lišku!" a začíná hon. Průběh je tedy nezvykle neočekávaný a svižný.Po občerstvení v Seči následuje obdobná cesta zpět.

            Bezprostředně po návratu začíná hledání ukryté lišky a poté bodovací skákání o hlavní trofej dne. Tohoto se účastní 9 jezdců, vítězí Petr Sypěna před A.Žemličkou s Ironicem.

Večerní posezení se soudem v Seči se protahuje až do 4 ráno, a tak se opravdu stihne probrat vše, co kdo chtěl.

     Tolik pár stručných slov. koneckonců, kdo jste tam byli, udělali jste si vlastní obrázek a sami víte, jestli se Vám u nás líbilo. Já měl pocit, že snad i jo.

Máte li chuť na pár fotek, naleznete ji v této                                 

 fotogalerii

a také

v přímo ze žlabu

va