Letos poprvé

24.5.2008

 

                    Zima je už konečně definitivně za námi. Po nadějném únoru, kdy se podařilo natrénovat alespoň objemy, přišel sníh v březnu a poté v dubnu déšť, trvající do poloviny května. Takže nemaje haly, potrénováno zrovna pravda není. Z výpravy do Grygova  pro počasí a jiné okolnosti sešlo a už je tu první letošní veřejný trénink ve spřátelené stáji v Pavlově u Benešova.I když resty velké, účast povinná. Nejhůř je na tom snad Petra, nejen počasí, ale i pracovní problémy a úraz ruky jí neumožnily na koně pomalu ani usednout, natož trénovat.

                    Příprava tedy není pravda zrovna ideální. Chybí gymnastika, chybí skokové řady a koneckonců i ten obdélník. Ale přesto se vydáváme v sestavě čtyř koní veřejně potrénovat. Ve čtvrtek, dva dny před závody, přestává konečně pršet a můžeme si zkusit  4 či 5 skoků a podle toho se rozhodnout, do které soutěže se nahlásíme.

                    Nakonec tedy nahlašujeme Terku na Lady a Moniku s Matyldou do dětského parkuru, Petru s Ivankou do malého skákání a Chantal s Helenou do ZM a Z.

                    A tak tedy tito naši zástupci vyrážejí v 9.15 ráno po kopytě na místo akce a my za chvíli za nimi.

                    Den se vydařil, neprší a pan Kubalík má parkur tradičně patřičně vypreparovaný, takže terén je na počasí, jenž předcházelo přímo skvělý.

                    Soutěže se rozbíhají malým skákáním do 80cm. Máme zde své želízko v ohni, Petru. Ivanka tradičně kamsi pospíchá, Peťa je tradičně na prášky, ale jeden kotel to srovná. A už vyrážejí na kurs parkuru a absolvují ho nejen čistě, ale i s přehledem.  Následuje rozeskakování a opět čistě.  Dokonalé! Kobylka jde skoky s rezervou, skáče i v rozeskakování minimálně 10 nad. Končí časem na 7 místě. Krásný výkon! Ale příště bych neváhal a šel ZM.

 

              

 

                    Následuje ZM. Zde startuje moje svěřenkyně, moje oblíbenkyně a zřítelnice oka mého Chantal s Helenou. Vím, co v nich je, vím, že na to s přehledem mají a tak jsem v poklidu. Helena to po předchozím pádu na věžích trošku prožívá, ale drží se. Takže, abych to zkrátil. Základní kolo čistě. Jak jinak, že. Rozeskakování čistě. Jo. Končí na pátém místě časem. V konkurenci starších koní dobré. Na vítězství časem máme ještě rok až dva  a čeká nás především spousta přiježďování. Nervy Hely i taťka se zvolna uklidňují, ale já se stávám nervosním, protože upírám své naděje k další soutěži, ke skoku Z. Zde se teprve ukáže, jestli jsem poslední rok postupoval správně a dělal co jsem měl. Ale vím, že Chantal  to zvládá a Helena je natolik zdatný jezdec, aby ji dokázala dovést k úspěchu.

 

         

 

         

                    Takže po dekorování se rozbíhá zetko.  A daří se. Základní kolo čistě a s přehledem. Do rozeskakování postupuje pouze Chantal a Ironic s A. Žemličkou.Unavená Hela s naraženou rukou a bolavými zády vyrábí chybu v nájezdu na první překážku. A jsou z toho 4 trestné body. Ale pak už vše bez problémů a s přehledem. Ironic jde celý parkur čistě, avšak jeho zaváhání přichází na posledním skoku, po ne zcela vydařeném nájezdu...  Takže, taky za 4. Ale o 2 vteřiny lepší čas nás odsouvá na druhé místo. Dramatický závěr!

 

 

 

         

 

 

                    Následuje soutěž pro děti, kde máme dva zástupce ze tří. Kouzelný byl výkon osmileté holčičky na zkušeném koníkovi. Moc se mi líbila. Monika končí s Matyldou druhá a Terka s Lady třetí. Monika absolvovala celý parkur, Terka s Lady vše vyjma hradů. Lady se jich bála, a tak je musely vynechat. Na to, že jsem původně Terce účast zatrhl, očekávaje, že neskočí ani první skok, dokonalé.No,dobrovolně přiznávám, že já bych si s Lady na tento miniparkur asi netroufal. Ale jak je vidět, víra a snaha i hory přenáší. Nejen hory, ale i Lady přes překážky.

 

¨             

                    Inu, byl to příjemný a úspěšný den. Myslím, že můžeme s nadějí vzhlížet ku světlým zítřkům, či alespoň k sobotnímu skákání u nás doma, ve Lhotě. Čímž zároveň zvu všechny potencionální konkurenty: Přijeďte si 31.5. k nám tak trochu zasoutěžit!

 

va

 

Výsledky

Do 60cm

1. Hublíková Helena     Sam    JK Chalupa na Pavlově

2. Smutná Monika    Matylda     JK Arka

3. Valentová tereza    Lady    JK Arka

 

70- 80 cm

1.Opatřilová Liba    Zany    JK Chalupa na Pavlově

2. Švancarová Simona    Polaris Ball        JK Chalupa na Pavlově

3. Licková Zuzana     Terezka    SRS Cetkovice

7. Greplová Petra    Ivanka    JK Arka

 

ZM

1. Opatřilová Liba    Zany    JK Chalupa na Pavlově

2. Švancarová Simona     Sam    JK Chalupa na Pavlově

3. Vašulínová Markéta    Lasko    JK Boskovice

5.Cinková Helena    Chantal    JK Arka

 

Z

1. Žemlička Antonín    Ironic    JK Arka

2. Cinková Helena    Chantal     JK Arka

3. Vašulínová Markéta    Lasko    JK Boskovice