Drezurní závody Vyškov 10. 6. 2007

 

 

            V neděli 10. 6. 2007 jsem se účastnily těchto závodů se dvěma koňmi a to s Barčou, na které jela Barbora Krásná – jak nádherně znělo při ohlášení jezdce: “Barbora Krásná na koni Barča“. A moje maličkost – Zuzana Francová -  na Hobby.

 

            Již den před závody jsem si s Bárou nachystaly vše potřebné k odjezdu, krom koní, to jsme nechaly až na nedělní ráno. Celý den jsme přemýšlely zda naložíme či ne, ale večer jsme se rozhodly, že naložíme a naložily jsem, i když Hobča trochu protestovala. Barča nastoupila kupodivu jako „profik“.

 

            Do Vyškova nás vezl „strejda Loubal“ půjčeným autem od Valentů. Jela s námi také naše trenérka a jeden vodič. Po příjezdu do areálu ranče, kde se konaly závody jsme vyložily koně a začaly se pomalu rozkoukávat kolik, že to tady je vlastně koní.

 

  

 

            Zjistily jsme, že konkurence je velká v Z1 startovalo 35 koní a v Z3 37 koní. Rozhodly jsme se s Barčou, že to nevzdáme před bitvou a zabojujeme. Tak jsme si nachystaly naše oře a po posledních přípravách a instrukcích jsme směle vyrazily na opracoviště.

 

           

 

            Někteří koně to vzdali již před začátkem soutěže.

 

 

            V Z1 jsem šla 13, tedy málem nešla, jelikož Hobča si umanula, že z opracoviště neodejde, tak nám jako vodící kůň posloužil náš fotograf Petr Svačina, za kterým šla jak beránek (spíš jak mula, ale to sem nepatří). Barča s Barčou jely 15 a z opracoviště odjely vez větších praoblémů. Pak už  jen směle vjet do obdélníku.

 

     

 

     

 

            Pak následovala Z3, kde jsme jely hned po sobě, takže Barčina zajetá úloha měla i zvukový doprovod v podobě dlouhého řehtání.

 

          

 

        

 

            A takto vypadala naše konkurence

 

     

 

            A pak následovala cesta domů, kam jsme se všichni těšily, jelikož celý den bylo asi 40 stupňů na slunci a nebylo se kam ukrýt.

 

 

            Co říci na závěr? S Hobčou jsme Z1 dosáhly na 10. místo s 57% a Barča na 13. místo s 53%. V Z3 bylo procentní hodnocení o dost vyšší, bohužel jsme odjely před vyhlášením výsledků, a já si bohužel nepamatuji přesně čísla, tak vám to neřeknu.

 

Zuzana Francová