VELKÝ MATCH

 

Bylo takhle  sobotní únorové odpoledne. Bellona, místo aby se ve výběhu věnovala běhání a jiným činnostem, příslušejícím slušně vychovanému hříběti jejího věku, se zase jednou potloukala jen tak okolo a poslouchala, co kdo povídá. A tak se jí podařilo zjistit, že Sváča konečně vytlačil ten míč, co pořídil všem koním k Vánocům a co ho žádný čtvernožec dosud neviděl. A že se snad schyluje k velkému pushballovému matchi, který hrají koně, jak zná každé hříbě z časopisů pro ročky, v daleké cizině.

 

 

     

 

 

Samozřejmě, že si hned musela potají míč vyzkoušet a pak běžela sdělit tu novinu za tepla ostatním.

Mezi tím probíhají poslední přípravy k tomuto slavnému utkání. Vše je už nachystáno, diváci čekají a tak následuje nástup všech hráčů a slavnostní výkop.

 

 

      

 

 

Hraje se jak o život, ve všech chodech a všichni proti všem. Každý dobře nakopnutý balon je provázen bouřlivými ovacemi ze strany přihlížejících.

 

 

        

 

 

Jak běží čas, tempo hry se neustále zvyšuje a dochází i k prvním potížím soutěžících.

Strhující tempo, krásné kličky a nadšení zúčastněných přilákalo další diváky.

 

 

  

 

 

Mnozí z hráčů byli schopni udělat pro vítězství cokoliv, do míče kopali místo koně vlastníma nohama, když tyto předtím neprozíravě vytahovali ze třmenů. Ti menší z nich, co měli nožičky příliš vysoko, popoháněli míč ve chvílích, kdy si mysleli, že nejsou sledováni i bičíkem!

 

 

     

 

 

Na konci utkání se ovšem technika hry zúčastněných už výrazně zlepšila. Byli hrou tak zaujati, že jen velmi neochotně zápas ukončili, aby se mohli věnovat normální jízdárně.

 

 

 

Všichni byli spokojeni, jak si krásně zablbli a zpestřili sobě i koním jedno zimní odpoledne.