Hubertova jízda Seč

            

            Nastal podzim a s ním blížící se doba ukončení jezdecké sezony, tedy doba Hubertových jízd - společných vyjížděk do terénu spojených se soutěžemi a bilancováním uplynulého roku. Je to událost více společenská, než sportovní, přinášející setkání s jezdci a jejich svěřenci ze širokého okolí.

           

A tak jsme se v sobotu 21.října vydali ze stáje po kopytě do Seče, kde pan Žemlička – majitel Marenga a dalších koní, pořádal Hubertovu jízdu. Vyjeli jsme se ve složení  Jarča se Cvčkem, Katka s Lady, Terka s Bárou a já s Hobby. Všichni jsme se na vyjížďku krásnými lesy v okolí Seče a  setkání s organizátory Žemličkovými   a dalšími účastníky moc těšili.

 

     

  

Počasí bylo ideální, krásně, teplo a slunečno. Po příjezdu dostalo se nám vřelého přivítání a po úvodním slavnostním nástupu a organizačních pokynech jsme se vydali k Lipovskému mlýnku.

 

  

     

Zde byla občerstvovací pauza a po překročení potoka, kde nás někteří koně z neznámých důvodů opustili, prošli jsme rezervací staletých buků (tyto mám moc rád, jezdím pod nimi posedět a tak jet tudy na koni se mi moc zamlouvalo).

 

  

 

Následoval cval do dlouhého a strmého kopce, nad kterým se koně v kroku  a klidu vydýchali a na okraji lesa, na Skřivánkově, se skupina koní rozdělila na ty sportovně založené a ostatní. My jsme následovali pana Žemličku s Mackem a dali tedy přednost poklidnějšímu tempu a rozhlížení se po okolí a pokecání s ostatními. Okolo sjezdovky (zde p.O.Sypěnová rozšlápla vosí hnízdo a ujela, k čemuž se přiznala pod nátlakem až za 5 kilometrů) jsme sešli lesní cestou do údolí říčky Okluky, pokračovali přes několik brodů a po výstupu na louky v okolí Seče jsme už byli zpět.

 

  

 

Po chvíli dorazila i druhá skupina koní pod vedením sl. Žemličkové a byl zahájen hon na lišku. Ohon ukořistil p. Frodl jun. a měl z toho nezřízenou radost. Však si to taky večer u soudu pěkně odskákal!

           

Následovala soutěž v honebním skákání, kterou vyhrála L.Francová s koněm Chelsea, moje maličkost na Hobby skončila druhá, jelikož jsem nedával pozor a opominul skočit poslední překážku. A tak, i když se Hobby snažila, seč mohla, tak z původního času 34s bylo nakonec 58 a skončila o 4 vteřiny za výše zmíněnými dámami. Inu., jen aby jste věděli, že i takové jezdce potkáváte na našich  koních.

 

        

     

Po další soutěži ve slalomu se den pomalu chýlí ke konci a všichni se těšíme na večerní společné posezení a popovídání.

           

Závěrem poděkování rodině Žemličkově za již tradičně perfektní organizaci a hezký den prožitý s milými lidmi a krásnými koňmi.

 

 

 sesmolil Va