Drezurní a skokové soutěže v Pavlově u Benešova

 

 Závěrečný jezdecký den Horáckého poháru proběhl dne 9.9.2006 za mohutné účasti soutěžících , jak z pořádajícího JK Chalupa na Pavlově, tak stáje Arka, JK Eliot Brno, Boskovic a dalších. Pořadatel zvládl tradičně přípravu na jedničku, drezurní obdélník a parkur byly perfektně připraveny, jak už jsme si tady všichni zvykli.

            Snad si jen mohl nejmenovaný pan R. odpustit pokus protlačit do soutěže v drezuře Z1 svoji oblíbenou kočku, kterou ze soutěže stáhl až na opakované naléhání rozhodčí. K jeho cti budiž řečeno, že měla velmi prostorné chody.

 

  

  

            Ale k vlastní soutěži. Dopoledne proběhly drezury Z1 s účastí 20koní a Z2 s účastí 7 koní.

 

            V soutěži Z1 zvítězila naše jezdkyně Bára Krásná na klisně Bára, druhá se umístila ing. Kat. Holá na klisně Funny , o 3. místo se podělily p. Ondrová na koni Pantes a L. Francová s Chelsea z domácí stáje JK Pavlov ( tato odvedla po soutěži koně do stáje, aby si odpočinul na parkur a čestné kolečko proběhla bez něj).

 

     

 

 Další zástupci stáje Arka : Miška s J.Válkovou čtvrtá a Hobby se Z. Francovou 6.

 

     

 

V dresuře Z2 opět samozřejmě s přehledem zvítězila sl. Bára Krásná s klisnou Barčou, kterým uděluji tímto pochvalu. A k tomu získala pro naši stáj  tolik ceněný double J. Válková s Miškou.

 

     

 

Na třetím místě skončila J. Bradávková s koněm Korzet z JK Eliot. 4. místo obsadila další naše zástupkyně Z. Francová s koněm Hobby a 5. místo D.Dvořáčková na koni Elan z JK Eliot Brno.

 

            Hodnoceno z hlediska výpravy stáje Arka:  2x první, 1x druhé ,1x čtvrté a 1x páté místo. Spokojenost.

 

Tajemství úspěchu: naši koně ovládají klanění rozhodčím

 

     

 

Odpoledne následovaly skokové soutěže. Z našich koní se zúčastnily: Z. Francová na koni Hobby, J.Válková s Miškou a T. Valentová s Hobby.

 

     

 

Malé skákání do 80cm

            1.  Stix     Dáda ?  JK Pavlov

            2.Elán p.Dvořáčková JK Eliot

            3.  Sam    Simona ? JK Pavlov

            .......    

            6.Hobby  Z. Francová  JK Arka

            11. Hobby   T. Valentová  JK Arka

            12. Miška    Z. Válková   JK Arka

 

     

 

ZM

            1. Gard  p.Řeháková   JK Eliot Brno

            2. Navarr   P. Francová   JK Arka

            3. Vanda  p.Jeníčková  JS Archat

 

 

Z

1.      Apollo p.Konečná JK Chalupa na Pavlově

2        Gard p.Řeháková JK Eliot . Brno

3        Navarr P. Francová JK Arka

 

 

Žolík do 110cm

            1            Navarr P. Francová JK Arka

            2-3        Chelsea  L.Francová 

                          Apollo p. Konečná

 

  

 

Závěrem bych chtěl vysvětlit poněkud jinou formu, než je na těchto stránkách zvykem. Povídání nepsala jako obvykle p.Jana Mikešová za stáj Arka, ale já. Tudíž je jinou formou a jinak. Samozřejmě, že pro mě jako otce  Terezy byl největší zážitek ze soboty to, že absolvovala svůj první „velký“ parkur v životě a že ho zvládla a kurs dokončila. Chtěl bych na tomto místě poděkovat majitelce stáje Arka p. J. Mikešové za pomoc, ochotu a vstřícnost v předcházejících měsících. Že to zvládla, je z velké části její zásluha. Taky bych chtěl ocenit celý průběh Horáckého poháru, jeho atmosféru, organizaci a dobré vztahy, jenž zde vládly. Mnohé z lidí, se kterými jsem se zde setkával, jsem zde viděl poprvé a musím přiznat, že jsem se na setkání s nimi těšil a doufám, že tato tradice vydrží. Viděl jsem za ten rok mnohé koně a jezdce, kteří se výkonnostně v mnohém zlepšili a věřím, že se zlepšovat budou.

Moc jim to přeji. Tak na Hubertově jízdě nebo narok!

 

P. Valenta