ZZVJ - MALÁ JEZDECKÁ MATURITA

 

Dne 30.září 2006 se konaly  Zkoušky základního výcviku jezdců v Benešově u Boskovic. Z naší stáje se na ně připravoval Vojtěch Porteš, který si pro drezurní část zkoušky vybral Barču a pro skokovou část Hobby. Dále Zuzka Francová, ta jezdila Hobby v obou disciplinách praktické zkoušky ZZVJ. A jako třetí jela Jarmila Válková v drezůře Barču a v parkúru Cvrčka. Všichni jezdci absolvovali zkoušky úspěšně v praktické i teoretické části.

  

 Naše ekipa se skládala nejen z jezdců, kteří se zkoušek aktivně zúčastnili, ale i z ostatních členů klubu, bez nichž by se těm třem vedlo velmi těžko. Petr Svačina a Petra Kutá dovezli na místo ty, kteří nejeli na zkoušky na koních,Petr navíc udělal , jako pokaždé, skvělé fotografie. Já jsem jim četla drezurní úlohy, na které jsme se poctivě doma připravovali a spolu s panem Benešem jsem se jim snažila pomoct na pracovišti. Jako další a vlastně nejdůležitější byl tým ošetřovatelek a pomocnic, které koně vodily, česaly a staraly se o ně, když jezdci byli na schůzce s komisaři.

 

Tento den začal pro nás všechny časně. Již v pět hodin ráno jsme koně nakrmili, o půl šesté je začali česat a sedlat a krátce po šesté vyrazila Jarča na Cvrčkovi, Zuzka na Hobby a Klára, kterou jsme museli přesvědčit, že bubáci a klekánice nejsou, na Barči směr Benešov. Po kopytě je to hodina a půl cesty krokem. My, co jsme vyrazili auty asi o hodinu později, jsme se museli postarat o zbytek koní , pobrat jezdcům do auta věci a dorazili jsme na místo takřka současně s koňmi. Bára, obě Katky, Klára a Martina se staraly o koně, nosily jezdcům sodovky a po té, co jezdci dokončili praktickou část ZZVJ a odebrali se psát testy, sedly na koně Bára, Katka a Klára a vyrazily domů, aby nezatměly, protože Klára se opět bála strašidel.

 

Závěrem musím podotknout, že zkoušky udělali úplně všichni z jedenácti účastníků a příprava, kterou jsme tomu věnovali, se vyplatila. Samozřejmě nesmějí usnout na vavřínech, ale stále se dál učit, protože jezdcem se člověk učí celý život.

 

J.M.

 

Hobby Bára s Jarčou a Vojtou v dresuře Cvrček na parkuru ...
... a při předvádění Hobby s Vojtou  parkur Hobby a Zuzka  dresura
Hobby a Zuzka  dresura Hobby a Zuzka Hobby a Zuzka  parkur