Zpráva z Veřejného tréninku na Pavlově 17.6.2006

 

   Na Pavlov jsme se rozhodli jet se čtyřmi koňmi. Nejprve tomu předcházelo tři dny předem učení Mišky a City nastupovat do vozíku. Miška za kyblíkem s granulemi do vozíku vlezla pětkrát po sobě, naučila se vystupovat předními dveřmi i na couvačku. Citě však vozík sympatický nebyl ani za granule  a tak jsme se rozhodli tyto dvě klisny na Pavlov-po kopytě cca 10-12- km –dopravit den předem pod sedlem. Miška pak začala stávkovat  při nakládání, když se mělo jet domů  a tak se i v sobotu prošly.

 

   V sobotu ráno jsme do vozíku naložili Hobby a Barču a jeli jsme. Na Pavlově bylo krásně, jako ostatně vždycky. Mají tam postavený moc pěkný parkur, dokonce se rozhodli vyrábět překážky na prodej.

 

   V parkuru  pro pony odstartovalo 6 koní , Jarča s Miškou byla po rozeskakování třetí (0 tr. bodů v základním parkuru) a s Citou čtvrtá.- 8 tr. bodů. S Miškou podala moc pěkný výkon, v rozeskakování skákali 80 cm a to je na  poníka vysokého 140 cm slušné.  Mnohem víc se Jarča nadřela s Citou, protože ta si asi řekla, že dost toho bylo včera, když tam musela jít po kopytě a zezačátku odmítala s jezdkyní spolupracovat. Nakonec si dala říct a parkur přešla s tím, že druhou překážku odmítla napoprvé skočit a na druhý pokus ji pobořila. Jarča se zdravě naštvala a zbytek parkuru přešli čistě. I Citě všechna čest, na tlustého haflinga moc pěkný výkon. Jarče Citu půjčili na parkur majitelé, kdyby se přijeli na její výkon podívat, určitě by byli spokojení.

 

    Malé skákání do 80 cm jsme obsadili dvěma dvojicemi.

Barča skáče moc pěkně, má hezký styl skoku.Co je nám to ale platné, když toto předvádí jen v domácím prostředí.  Zato Hobby skáče s elánem, před skoky takřka nezastavuje.(jen abych to nezakřikla).Jenom se jí občas podaří shodit nějaký ten kolmák. Pokud by Barča měla Hobbyninu chuť do skoku, měli bychom koně ,který by dokázal mnohem víc, než se zúčastňovat veřejných tréninků.

 

 

Výsledky 2. kola HP 18.6.2006 JK Chalupa na Pavlově

 

        tr.b.v

 

pony ZLP

 

 

 ZP

1

Lída Francová

STIX

JK Chalupa na Pavlově

0

2

Pavlína Francová

SAM

JK Chalupa na Pavlově

0

3

Jarmila Válková

MIŠKA

JK Arka

0

4

Jarmila Válková

CITA

JK Arka

8

 

 

 

 

 

 

malé skákání do 80cm

 

 

 

1

Medková

ŠERKA

JK ŠS Boskovice

0

2

Musílková       

INKALA

Farma CH Cetkovice

0

3

Řeháková

GART

TJ Eliot

0

4

Lízalová

LANTAX

TJ Eliot

0

5

MVDr.Valenta

Hobby

JK Arka

4

 

 

 

 parkur ZM

1

Lída Francová

CHELSEA

JK Chalupa na Pavlově

0

2

Musílková

INKALA

Farma Ch Cetkovice

0

3

Doleželová

SID

JK ŠS Boskovice

0

4

Medková

ŠERKA

JK ŠS Boskovice

0

5

Fergot

KERRI

Stáj KILI

4

 

Pavlína Francová

NAVAR

JK Arka

4

 

Jarmila Válková

HOBBY

JK Arka

4

 

 

 

 

 

 

parkur Z

 

 

 

1

Fergot

KERRI

Stáj KILI

0

2

Doleželová

SÁWA

JK ŠS Boskovice

4

Parkur ZL absolvovala jako ukázku čistě jezdkyně Doleželová se Sáwou.

 

 Možná si budou mnozí myslet, že naděláme s obyčejným veřejným tréninkem, kde skáčeme s koňmi 80 cm vysoké překážky. Ale pro nás i pro naše koně tam byla atmosféra závodů a sbíráme zkušenosti s obyčejnými provozáky, na kterých se střídají jezdci,často se na nich drncají úplní začátečníci, takže všechna čest našim klisnám, které si měřily své síly i se soukromými  a sportovními koňmi, na kterých jezdili jejich stálí jezdci z nichž mnozí byli i zkušení závodníci.