Aktualizace  9.2.2015

 

 

Úvodní slovo Naše koně Přímo ze žlabu Pobyty a kurzy Termíny pobytů Ubytování a stravování  Ceník Přihláška Jak se k nám dostanete

 

 

 

 

Ježdění na koních u nás

 

 

 

Na koních ustájených ve Stáji Arka můžete jezdit jako klient stáje nebo jako člen klubu,

 děti v jezdeckém kroužku.

 

Nově otevíráme jezdecký kroužek pro dospělé a seniory.

 

Každý, kdo přijde poprvé ke koním a chce se učit jezdit, by měl vědět, co je jeho jezdeckým cílem.

 

Někdo by rád jezdil krokem po lese a kochal se přírodou, jiný by vyjížďky pokládal za hon na lišku, další by rád jezdil v budoucnu parkury nebo drezůru, chtěl by si udělat Zkoušky základního výcviku jezdce a jezdit na závody a jiný by zas jen občas sedl na jízdárně na koně a povozil se krokem, časem možná i klusem a někdy v budoucnu by si zacválal a to by byl vrchol jeho jezdeckých tužeb.

 

Proto je dobré hned na úvod říct, co byste chtěli na koni umět a trenér podle toho určí náplň vašich výukových hodin.

I ten, kdo by rád jezdil jen do terénu, musí nejprve absolvovat několik hodin výuky jízdy, aby si dokázal s koněm v terénu poradit. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ježdění pro veřejnost 

 

Provozní hodiny: denně na základě objednání

 

Lze se domluvit na dopolední ( 10.00 ) i odpolední ježdění (mezi 13.30 až 17.00 dle roční doby a délky dne).

Nemáme krytou halu a ani osvětlenou jízdárnu. V zimním období jezdíme ve výběhu a nebo do terénu, venkovní jízdárnu začínáme používat zpravidla od dubna, kdy se postaví překážky a drezůrní obdélník. Na zvláštní přání pořádáme vyjížďky i brzy ráno nebo večer,  zejména v horké letní dny. Začátečníci se učí od základům správného sedu na lonži, pokročilí mohou jezdit na jízdárně ve skupině i individuálně, jezdci se sportovními ambicemi se mohou stát členy našeho jezdeckého klubu, pořídit si vlastního koně, kterého můžeme u nás ustájit nebo využít našich sportovních koní.

Pokud máte zájem o vyjížďky do terénu, vyhovíme vám, pokud prokážete svoji jezdeckou zdatnost. Koně samostatně nepůjčujeme, na vyjížďky se jezdí vždy s doprovodem.

 

Podrobněji o náplni jezdeckých hodin a náročnosti vyjížděk v oddíle ceník.

 

Objednat ježdění si můžete na telefonním čísle 602 361 569 nebo prostřednictvím mailu stajarka@stajarka.info.

 

 

 

 

 

 

Jezdecký klub

 

 

Pro pokročilejší  jedince od dvanácti let, které nemusíme na každém kroku hlídat a věčně jim napovídat, co a jak je třeba dělat.

 

Členství v jezdeckém klubu  - to je možnost  většího kontaktu s koňmi – ježdění, péče o koně nebo třeba jen pomazlení. Je výhodné pro ty, kteří mohou ke koním docházet často a pokud možno i pravidelně, průměrná docházka by neměla být menší, jak 6x měsíčně. Členové klubu platí příspěvky 100,-Kč měsíčně, pomáhají s prací ve stáji a zúčastňují se brigád. Za to mají vyjížďky do terénu po celý rok a ježdění v zimě na jízdárně pokročilí jezdci zdarma.

Na tréninky a výuku jízdy, pokud mají o to zájem, si mohou zakoupit oddílovou permanentku a jedna jízda ho v tom případě stojí 125,- Kč, pokud má někdo průměrnou měsíční docházku 10 x a více, má nárok na prémiovou permanentku a v tomto případě ho jedna jízda vyjde na 75,- Kč.

Lze si i koupit jednotlivé jízdy  - 170,- Kč za hodinu tréninku.

Člen klubu se může zúčastňovat hobby závodů a Hubertových jízd a pokud má licenci, tak i oficiálních závodů.  Musí mít však natrénováno, připraveného koně a zaplatit si startovné a dopravu. Nabízí se i možnost zatrénovat si jinde, na kvalitním povrchu nebo v hale, rovněž za úhradu přepravy a jízdného. U nás je též možná příprava na ZZVJ.

 

 

Jezdecký kroužek                                                                               

 

Pro děti od pěti let a pro začátečníky.

 ☻ Možnost kontaktu s koňmi a poníky. Ježdění na koních a ponících, ošetřování, česání  koní. Výuka zacházení s koňmi, vodění koní.

 ☻ Výuka teorie a péče o koně, zajímavosti o koních. Při nepřízni počasí teoretická příprava ve vytápěné klubovně.

 V doprovodu rodičů nebo starších sourozenců mohou přijít i malé děti.  Samostatně, ale se souhlasem rodičů, mohou docházet děti od osmi let.

☻ Pozor, bude se i pracovat! V případě pobytu v areálu  mimo dobu samotného ježdění je samozřejmostí pomoc s běžnými pracemi ve stáji. Například zametání, pomoc pří krmení koní, roznášení krmení, dolévání vody koním.

 ☻ Docházka: Každý pátek v době mezi  13.30 - 15.30 h dle možnosti dopravy. Po dohodě lze i v jiné dny a to včetně sobot a nedělí. 

☻ Kolik to stojí?   400,- Kč na měsíc.

V ceně je zahrnuto: ježdění na koních a ponících včetně zapůjčení sedlového materiálu a přílby, výuka sedlání a uzdění koní, dozor při pobytu v areálu stájí a při styku s koňmi.

 ☻ Co si vozit s sebou?  Mimo vhodného sportovního oblečení a obuvi  - sešit A4, propisku, pastelky, tužku.

 ☻Ti, kteří zvládnou přípravu v jezdeckém kroužku, mohou později vstoupit do Jezdeckého klubu ARKA.

☻Jak přijít poprvé?

Kdykoliv odpoledne, nejlépe v pátek.

Z Brodku je autobusové spojení tam i zpět. V případě zájmu dětí z Konice a Runářova můžeme zajistit dopravu autem, ale je nutné si toto domluvit telefonicky předem – úhrada za dopravu dle počtu zájemců.

 Informace na stajarka@stajarka.info

Jana Mikešová tel: 602 361 569.

 

 

 

 

 

 

 

Jezdecký kroužek                                                                               

 

Pro dospělé a seniory.

 

 

 

 

Pokud by měl někdo zájem o kontakt s koňmi a chtěl se třeba i na dospělá kolena něco naučit o koních a přitom by nechtěl tréninkové a výukové hodiny , ale jen se tak trochu pozvolna povozit, koně si očesat, vzít ho na procházku, něco se o koních dozvědět, pak by se mohl přihlásit do našeho jezdeckého kroužku pro dospělé.

Tento projekt byl chvilkový nápad a teprve ho zkoušíme, nevím, jestli se setká s nějakou odezvou, ale pokud by měl někdo zájem, tak jsme zde pro Vás každé úterý a neděli odpoledne. Pro jistotu si však zavolejte, pokud budete chtít přijet - 602 361 569  a nebo mi to napište do mailu -  stajarka@stajarka.info

Stejně jako dětem Vám nabídneme kontakt s koňmi i poníky a také teorii i praxi kolem koní. Pokud byste chtěli více jezdit, tak si můžete objednat hodiny ježdění dle ceníku, jinak se jen povozíte na koni a základy si lehce vyzkoušíte. Cena buď 400,-Kč měsíčně nebo 100,-Kč za každou návštěvu.