Aktualizace  9.2.2015

 

 

Úvodní slovo Naše koně Přímo ze žlabu Pobyty a kurzy Termíny pobytů Ubytování a stravování  Ceník Přihláška Jak se k nám dostanete

 

 

 

 

 

                 Jezdecký klub Arka z.s. Lhota u Konice

                         sídlo Lhota u Konice 3,  ič 62859331  Byl založený při Stáji Arka v roce 1992.

 

V roce 2017 podpořilo Jezdecký klub Arka, z.s. Lhota u Konice Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dotací 15.000,-Kč, díky níž jsme nakoupili jezdecké vybavení - zejména ochranné pomůcky pro jezdce, především bezpečnostní přílby a vesty pro děti a mládež.

 

Do jezdeckého klubu přijímáme pokročilejší  jedince od dvanácti let, které nemusíme na každém kroku hlídat a věčně jim napovídat, co a jak je třeba dělat.

 Pro menší děti a začátečníky máme jezdecký kroužek

 

Členství v jezdeckém klubu  - to je možnost  většího kontaktu s koňmi – ježdění, péče o koně nebo třeba jen pomazlení. Je výhodné pro ty, kteří mohou ke koním docházet často a pokud možno i pravidelně, průměrná docházka by neměla být menší, jak 6x měsíčně. Členové klubu platí příspěvky 100,-Kč měsíčně, pomáhají s prací ve stáji a zúčastňují se brigád. Za to mají vyjížďky do terénu po celý rok a ježdění v zimě na jízdárně pokročilí jezdci zdarma.

 

Na tréninky a výuku jízdy, pokud mají o to zájem, si mohou zakoupit od majitelky stáje permanentku a jedna jízda ho v tom případě stojí 125,- Kč, pokud má někdo průměrnou měsíční docházku 10 x a více, má nárok na prémiovou permanentku a v tomto případě ho jedna jízda vyjde na 75,- Kč.

Lze si i koupit jednotlivé jízdy  - 170,- Kč za hodinu tréninku.

Člen klubu se může zúčastňovat hobby závodů a Hubertových jízd a pokud má licenci, tak i oficiálních závodů.  Musí mít však natrénováno, připraveného koně a zaplatit si startovné a dopravu. Nabízí se i možnost zatrénovat si jinde, na kvalitním povrchu nebo v hale, rovněž za úhradu přepravy a jízdného. U nás je též možná příprava na ZZVJ.

 

 

Jezdecký kroužek                                                                               

 

Pro děti od pěti let a pro začátečníky.

 

 

 

Možnost kontaktu s koňmi a poníky. Ježdění na koních a ponících, ošetřování, česání  koní. Výuka zacházení s koňmi, vodění koní.

 ☻ Výuka teorie a péče o koně, zajímavosti o koních. Při nepřízni počasí teoretická příprava ve vytápěné klubovně.

 V doprovodu rodičů nebo starších sourozenců mohou přijít i malé děti.  Samostatně, ale se souhlasem rodičů, mohou docházet děti od osmi let.

☻ Pozor, bude se i pracovat! V případě pobytu v areálu  mimo dobu samotného ježdění je samozřejmostí pomoc s běžnými pracemi ve stáji. Například zametání, pomoc pří krmení koní, roznášení krmení, dolévání vody koním.

 ☻ Docházka: Každý pátek v době mezi  13.30 - 15.30 h dle možnosti dopravy. Po dohodě lze i v jiné dny a to včetně sobot a nedělí. 

 ☻ Co si vozit s sebou?  Mimo vhodného sportovního oblečení a obuvi  - sešit A4, propisku, pastelky, tužku.

 ☻Ti, kteří zvládnou přípravu v jezdeckém kroužku, mohou později vstoupit do Jezdeckého klubu ARKA.

☻Jak přijít poprvé?

Kdykoliv odpoledne, nejlépe v pátek. Informace na stajarka@stajarka.info

Jana Mikešová tel: 602 361 569.